Нужна помощь? 093 800 88 60
  •  Ваша корзина (0): грн.
Цікаві факти про годинник і чаc

Цікаві факти про годинник і чаc

Атомний годинник мають похибку в 1 секунду за 6 000 000 років.

У Єгипті виявлені найдавніші сонячний годинник. Вчені відносять їх до XV століття до нашої ери.

В одній хвилині — 60 секунд, а в одній секунді — 1000 мілісекунд.

Згідно середньовічним законам, проміжок часу «момент» дорівнював півтора хвилинах.

24 години зоряного часу = 23 години 56 хвилинам 4,091 секундам середнього сонячного часу.

Марсіанські добу становлять 24 години 39 хвилин 35,244 секунди, що дуже близько до земних діб.

Хоча Делі і Новосибірськ знаходяться практично на одній довготі, їх час відрізняється на півтори години. Пов’язано це з тим, що в Індії діє спеціальний декретний ім’я.

Час в Непалі, для максимально підкресленою незалежності від Індії, відрізняється на 15 хвилин.

Так як на Північному і Південному полюсах всі меридіани сходяться в точку, то їх не можна віднести ні до одного часового поясу. Прийнято вважати, що там діє всесвітній час (за Гринвічем). Але на антарктичній станції Амундсен-Скотт (що належить США), розташованої на Південному полюсі, діє час Нової Зеландії, так як саме звідти здійснюються авіарейси на станцію.

На холоді пісочний годинник йде швидше, ніж в теплі.

Біг Бен — це назва не вежі, а 13-тонного дзвону, що дзвонить всередині.

Як правило, годинник в рекламі показують 10:10 або 8:20. Пов’язано це з тим, щоб стрілки не закривали логотип. Крім того, час 10:10 нагадує смайлик (посмішку), що на підсвідомому рівні позитивно впливає на лояльність покупця.

На годиннику, встановлених в кінці станції «Каширська» (московський метрополітен), вказується час доби, час відправлення останнього поїзда і … значення радіоактивного фону на станції.

Жителі бразильського міста Пар визначають час по дощу. Пов’язано це з тим, що короткі тропічні зливи йдуть тут по кілька разів на день і практично завжди в один і той же час.

Відомий актор Брюс Вілліс носить годинник на правій руці циферблатом вниз. Це можна побачити в багатьох фільмах ( «Міцний горішок», «Меркурій у небезпеці» і ін.).

У Таїланді, окрім загальноприйнятої 24-годинний системою обліку часу, використовується шестигодинний (добу діляться на чотири шестигодинних періоду).

Час спливає зліва направо (за годинниковою стрілкою), тому що саме в такому напрямку рухається тінь сонячного годинника. Тут можна придбати тонкий матрас

У XVI столітті в місті Трутнов (Чехія) на міські ворота встановили годинник, який сильним дзвоном сповіщали про закінчення часу відвідин пивних. Послухавшись — штрафували. А якщо любитель пива не реагував і на другий дзвінок, то суд міг заборонити йому відвідування певних на рік.

У першому комерційному ролику в США були показані годинник Bulova, що цокають протягом хвилини.

Номер високосного року повинен бути кратний чотирьом. Існує виняток: року кратні 100 — невисокосному. Але, є і виключення з виключення: року, кратні 400, високосний.

Перший наручний годинник були виготовлені в 1812 році. Створені вони були для королеви Неополітанском. Майстер -Авраам-Луї Бреге, засновник відомої швейцарської фірми — Breguet.

Протягом довгого часу наручний годинник вважалися жіночим аксесуаром. Вони були оцінені чоловіками в період Першої Світової війни, завдяки зручності звірки часу.

Related Posts

Leave a Reply